KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Grafiskt blad 15249103
*
nr 1524 9103
Vladimir Kamendy
(1955-2014), Sverige
Grafiskt blad, Gicléetryck, Signerad, numrerad HC 1/XIX, bildmått 74x53 cm, yttermått inklusive ram: 93x71 cm
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2023
kl 20:40:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 11:19:07
1
Vinnande bud
27/2 18:09:03
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Vladimir Kamendy
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Läs mer om Vladimir Kamendy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gicléetryck sverige vattenfärg vladimir kamendy xix
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Vladimir Kamendy
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Läs mer om Vladimir Kamendy
nr 1524 9103
Vladimir Kamendy
(1955-2014), Sverige
Grafiskt blad, Gicléetryck, Signerad, numrerad HC 1/XIX, bildmått 74x53 cm, yttermått inklusive ram: 93x71 cm
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 11:19:07 | 1 | Vinnande bud |
27/2 18:09:03 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Vladimir Kamendy
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.Läs mer om Vladimir Kamendy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gicléetryck sverige vattenfärg vladimir kamendy xix
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27